Miks inimesed “multitaskivad”?

4. Nov 2015

Väärt lugemine sellest miks inimesed “multitaskivad”, kuidas see annab oodatust vastupidise tulemuse ning milliste tehnikate abil sellest halvast harjumusest vabaneda.

Lühidalt ei ole artikli sõnul olukorda, kus inimene teeb mitut tegevust korraga. Ajal kui inimene enda arvates “multitaskib” teeb aju ühte asja korraga ja lülitub pidevalt ühelt tegevuselt teisele. Selline ümberlülitumine hävitab ajurakke ja kahandab töötamise efektiivsust. Inimesed armastavad teha mitut asja korraga seetõttu, et ühelt tegevuselt teisele lülitudes reageerib aju nagu tegemist oleks millegi uuega, tootes dopamiini (teeb tuju paremaks).

7 tehnikat kuidas muuta enda igapäeva töö efektiivsemaks ja vältida ebaefektiivset rööprähklemist.

1. Vali üks tegevus ja keskendu sellele. Hea viis on kasutada töö tegemisel Pomodoro tehnikat ja tegeleda kindla ülesandega kindel valitud aeg (Kasutame ise ja soovitame Pmodoro tehnikat ka teistele).

2. Leia koht kuhu tekkivad mõtted kirja panna. Kui kirjutad ja järsku tuleb mõni hea mõte või idee, siis tark on pooleli olev asi ikkagi lõpuni teha, kuid pane see hea mõte paberile või telefoni kirja.

3. Kuigi inimesed armastavad leida ettekäändeid miks teised inimesed või tehnilised vidinad neid segavad, siis endale ausaks jäädes on võimalik nendest segajatest vabaneda ja inimestega vajalikud kokkulepped teha.

4. Kõikvõimalike sisse tulevaid kirju ja sõnumeid ei pea pidevalt jälgima. Piisab kui loed e-maile ja Facebooki chati sõnumeid kolmel korral päevas, kindlatel aegadel (kindlasti Üks kõige efektiivsemaid aja kokkuhoiu tehnikaid)

5. Planeeri enda päeva lühikesi ajaperioode kus sa ei tee midagi ja sind ei sega midagi.

6. Õpi ütlema ei! Meil kõigil on kiire ja meie kõigi aeg on ühtmoodi väärtuslik. Põhjenda miks sa kohe ei saa reageerida ning lepi kokku, millal oled valmis selle konkreetse küsimusega tegelema. Üks hea ajakasutusega ja tark mees on öelnud ,et “Kui kiire läheb mööda, siis on aega küll”.

7. Palu teisi ,et nad aitaksid sul keskenduda.

Kokkuvõtvalt aitab Eesti rahvatarkus ,et tark ei torma!

http://www.inc.com/minda-zetlin/stop-this-one-bad-habit-and-you-ll-increase-productivity-40-percent.html

Hindade mäng osa1 – hinnaankur

10. May, 2016

Oste sooritades on toote või teenuse hinnal väga oluline roll. Me võrdleme hinda ja toote/teenuse väärtust ning langetame saadud info põhjal otsuse. Kui toode või teenus on meie arvates enda… Loe edasi »

EAS Starditoetus: Mille alusel projekte hinnatakse?

4. November, 2015

Tegemist on meie töös üsna levinud küsimusega. Levinud ka on ka mõtteviis ,et toetuse saamise aluseks on hea äriidee ja oskus seda ideed võimalikult veenvalt hindajatele äriplaanis müüa. Tõde on… Loe edasi »