Starditoetuse tingimused on nüüd leebemad

12. May 2019

Starditoetus kolis EASi alt minema

Alustasime projektikirjutamise 2012 aasta lõpus, eelmisel EU toetusperioodil. Siis oli starditoetuse suurus 5000 eurot, kuid eraldi oli ka suurem arengutoetus, kuni 32 000 eurot. Praegune toetusperiood, kus starditoetuse suurus on 15 000 eurot, hakkab samuti ühele poole saama. Seda üllatavam, et enne perioodi lõppu koliti meede EASi alt ära ning nüüd reguleerib seda Riigi Tugiteenuste Keskus (RTK). Kui suures plaanis on tingimused samad, siis mõningad muudatused meetme tingimustes sellegipoolest toimusid. Meie hinnangul läks kogu värk küll segasemaks (eriti neile ettevõtetele, kes toetuse said läbi EASi ja aruandlus toimub nüüd RTK’s), aga starditoetuse tingimused läksid taotlejale leebemaks.

Mis siis muutus?

Kõige olulisemaks muudatuseks on see, et kui siiani oli vajalik luua pärast projekti abikõlbulikkuse perioodi (12 kuuline periood toetuse kasutamiseks) kaks täistööajaga töökohta, kus mõlemad peavad saama vähemalt 70% Eesti keskmisest bruto töötasust, siis nüüd on vaja luua aasta pärast abikõlbulikkuse perioodi üks töökoht ja sealt omakorda aasta pärast teine. Mis veel olulisem, nüüd on kohustus maksta loodud positsioonidel vähemalt 50% Eesti keskmisest bruto töötasust. Kui see ei tundu väga oluline ja ettevõtjat soosiv muudatus, siis olles ise starditoetust taotlenud seni kehtivate tingimustega võin kinnitada, et võtaksin selle võimaluse avasüli vastu.

Veel on oluline, et Harjumaa (va Tallinn) ja Tartumaa ettevõtjatel ei lasu enam ekspordi kohustust ja fookust rahvusvahelistumiseks, mis seni muutis paljudel ettevõtetel taotlemise keeruliseks või sundis tingimuste täitmiseks udutama.

Väiksem muudatus on see, et nüüd saavad starditoetust taotleda ka need kes on varasemalt taotlenud Töötukassa alustava ettevõtja toetust. Küll selle tingimusega, et TK projekt peab olema edukalt lõpuni viidud.

Okei, aga kes üldse taotleda saab ehk starditoetuse tüüptingimused:

Lisainfo saamiseks leiate meie kontaktid siit:

 

 

100 päeva tootmist (järeldused rulo.ee näitel)

17. October, 2017

Käesoleva aasta kevadel otsustasin aasta laagerdanud mõtte ellu viia ning käivitasin aknaruloode tootmisega tegeleva ettevõtte (www.rulo.ee). Panin kirja 3+3 järeldust/soovitust, milleni esimese 100 päevaga jõudsin. Loodan, et suudad need mõtted… Loe edasi »

EAS – loomemajanduse eksporditoetus

11. June, 2016

Viide EASi lehele: http://www.eas.ee/teenus/loomemajanduse-eksporditoetus/ Kes saab taotleda? Toetuse sihtgrupp: eraõiguslikud juriidilised isikud, kes tegutsevad loomemajanduse valdkondades. EAS soovib loomemajanduse eksporditoetuse kaudu toetada loomemajanduse ettevõtete ekspordiga alustamist või selle hoogustamist. Loomemajanduse… Loe edasi »